SAPKIN İDEOLOJİLERE KARŞI İYİLERİN İTTİFAKI

Yeni ideolojiler geliştirmek ve bu ideolojileri kullanarak insanlar, toplumlar, hatta ülkeler üzerinde hegemonya kurmak, İngiliz derin devletinin yeni dünya düzenindeki mücadele metodudur. Ne acıdır ki, şu anda dünyada pek çok insan, bilinçaltı uygulamalarla bu ideolojilerin bağımlısı olduklarının, doğru sandıkları pek çok şeye aslında telkinle inandırıldıklarının, çoğu zaman sadece kendilerine aşılanmış bir fikri savunduklarının farkında bile değildirler.

Oysa bu bilinçaltı çalışması, onları kitlesel şiddet hareketlerine kolaylıkla yönlendirmekte, öfkeye daha meyilli yapmakta, dejenerasyona daha eğilimli hale getirmektedir. Bunun daha da vahim sonucu, bazı insanların bu sahte felsefeler uğruna birbirleriyle savaşacak kadar kitle psikolojisinin esiri olmalarıdır. Arap Baharı hareketleri, ülkeler arasında dinmeyen mezhep savaşları hep bu vebanın bir sonucudur.

Oysa, burada genel hatlarıyla izah ettiğimiz söz konusu zihin yönlendirmenin detaylarına biraz bile dikkat vermek, insanların zihnini açacaktır. İngiliz derin devletinin oyunları, genellikle oldukça tipik ve aleni gelişir. Derin devlet, beyinleri uyuşturmayı kolaylıkla başardığından şimdiye dek dikkat çekmemiş olabilir; fakat artık durum değişmiştir.

Unutulmamalıdır; İngiliz derin devletinin kullanacağı sapkın ideolojiler, hemen her zaman benzer içerik taşıyacaktır. Dolayısıyla, onları teşhis etmek kolaydır. Derin devletin, her zaman toplumların zayıf noktalarına vurmak isteyeceği, özellikle onları güçlü kılan milli ve manevi değerleri hedefleyen stratejiler izleyeceği akılda tutulmalıdır. Eğer toplumları isyana, saldırganlığa ve başkaldırmaya itecek bir unsur devredeyse, orada mutlaka İngiliz derin devletinin oyunu vardır.

Kötülük, hiçbir zaman kendi kendine gelişmez. Deccal, mutlaka kötülüklerin gelişmesi ve yaygınlaşmasında görev başındadır. Eğer bir yerde kötülük hakimiyeti varsa, eğer bir ortam savaş ve çatışmaya hazırlanıyorsa, eğer sosyal dünyada nefret üslubu hakim olmuşsa, o zaman Deccal, bildiği tüm oyunları oynuyor demektir.

Buna tedbir almak mümkündür. Bunun için önce, saldırganlığın, özellikle sosyal medya yoluyla yaygınlaştırılan nefret üslubunun, dejenerasyon ve sapkınlıklara yönelik meşrulaştırma politikasının hain bir plan olduğuna inanmak gerekmektedir. Nefret, düşmanlık ve diğer negatif duyguların tümü, insan bünyesinin reddettiği kavramlardır. Unutulmamalıdır ki, aklen, ahlaken ve vicdanen doğru olmadığı açık olan her eylem, deccali bir oyundur.

Ayaklanma SAPKIN İDEOLOJİLERE KARŞI İYİLERİN İTTİFAKI
İngiliz derin devletinin himayesindeki  kurumlar, otoriteye karşı gelmeyi teşvik etmekte ve bu propagandalarla nefret ve düşmanlık tohumları atmaktadır.

İttifak, Deccal oyunlarına karşı kuvvetli bir direnç sağlar. Örneğin, Darwinizm’le mücadele konusunda ilmi olarak ittifak etmiş bir kitle, İngiliz derin devletine köklü bir darbedir. Moda haline getirilen sapkınlıklara karşı manevi, ahlaki, ailevi değerlerini ön plana çıkaran bir kitle, İngiliz derin devletini ciddi şekilde susturacaktır. İsyanı teşvik eden toplumsal olaylara karşı birlik ve beraberliği destekleyen bir kitle mutlaka galip olacaktır. Milli değerleri korumanın, İngiliz derin devletinin gösterdiği gibi Sorosçu isyanlarla değil, milletin ittifakıyla sağlanacağını gören toplumlar, İngiliz derin devletine büyük bir ders vermiş olacaklardır.

Örneğin, 15 Temmuz direnişi, İngiliz derin devletine verilen böyle bir derstir. Mücadelenin kime karşı yapıldığını iyi bilmek ve ülkemizdeki bu ittifakı genişletmek gerekmektedir. Bu ittifaka her partiden her kişi katılmalı, vatanın bütünlüğünün desteklendiği unutulmamalı, mücadelenin partiler arası değil, İngiliz derin devletine karşı verildiği mutlaka akılda tutmalıdırlar. Bu, artık herkesin milli mücadelesidir.

İngiliz derin devletinin oyunlarına karşı özellikle Türk Milleti olarak bir arada ve tetikte olmamız şarttır. Çünkü, Allah’ın izniyle, İngiliz derin devletinin hain pusularının etki edemediği tek ülke Türkiye’dir. Türkiye, bu gücünü perçinleyip mazlumların da korumasını eline aldığında, Deccal Komitesi’nin sesi büyük ölçüde kısılmış olacaktır. Görevimiz de, ülkümüz de büyüktür. Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesi ile İngiliz derin devletine yem olmamış olan bu vatan, Atatürk’ün izinden giden akıllı, imanlı ve güçlü Türk Milleti tarafından da hiçbir zaman İngiliz derin devletinin hakimiyetine verilmeyecektir. Atatürk’ün şu sözü, bunun garantisidir:

Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel, her şeyden evvel Türkiye’nin istiklaline, kendi benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir. (1 Mart 1922 TBMM açılış konuşmasından)561

Büyük Önderimiz, “düşman”ı ise şöyle tarif eder:

Biz kimsenin düşmanı değiliz. Yalnız insanlığın düşmanı olanların düşmanıyız. (1936)562

Ayaklanma 2 SAPKIN İDEOLOJİLERE KARŞI İYİLERİN İTTİFAKI

Sayın Cumhurbaşkanımız’ın İngiliz Derin Devletine Yönelik Uyarıları

Erdogan2 199x300 SAPKIN İDEOLOJİLERE KARŞI İYİLERİN İTTİFAKI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İngiliz derin devletinin hain plan ve uygulamalarına yönelik uyarılarımızdan hemen sonra, büyük bir sağduyu ve cesaret göstererek, bu Deccal Komitesi’ne tavır aldığını belirten konuşmalar yapmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2017 Mart ayında gerçekleşen 4. TÜGVA Gençlik Buluşması’nda gerçekleştirdiği bir konuşmada, bir maske altında gizlenerek Osmanlı’yı içten yıkma ve parçalama çabası içinde olan İngiliz ajan Lawrence gibi hainlerin bugün de bulunduğuna dikkat çekmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları şöyledir:

Yüzyıl önce Arapça konuşan, faaliyet gösterdiği yerin insanları gibi giyinen Lawrence vardı. Bugün de cübbeli, sakallı, hoca ve alim kılıklı modern Lawrence‘lar aynı şeyi yapıyor. Bir asır evvel Sykes ile Picot arasında yapılan gizli anlaşmalar vardı, bugün de kapalı kapılar arkasında süren kirli pazarlıklar var … Figüranlar, argümanlar, oyuncular farklı olsa da kurgulanan oyun aynı oyun.1

Sayın Cumhurbaşkanımız, 2017 Ocak ayında Külliye’de gerçekleştirdiği Muhtarlar Toplantısı’nda da benzer bir konuşma yapmıştır. Konuşmasında, Osmanlı döneminde vatanına ihanet etmiş, İngiliz yanlısı Ali Kemal’e atıfta bulunarak, içimizde halen İngiliz derin devletinin yancısı olan “tescilli Ali Kemallerin” bulunduğuna, ancak Türkiye’nin bu oyuna gelmeyeceğine dikkat çekmiştir: (Ali Kemal, İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’ın dedesidir.)

Bu ülke ve devlet hem ekmeğini yiyip hem kendisine ihanet edenleri sırtında taşımak mecburiyetinde bırakılamaz. Biz milletimizle birlikte yürüttüğümüz istiklal ve istikbal mücadelemizi bu tescilli Ali Kemallere rağmen zafere ulaştıracağız, hiç merak etmeyin.2

Sayın Cumhurbaşkanımız, 15 Temmuz Destanı’nın 1. Yıldönümü nedeniyle gerçekleştirilen “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni” sırasında yaptığı konuşmada ise, İngiliz derin devletinin önemli bir sembolü olan “fil”e dikkat çekmiş; hain darbe girişiminin de ardında İngiliz derin devleti olduğunu ima etmiştir:

Arkalarında kimlerin olduğunu da çok iyi biliyoruz Ama şu da bir gerçek ki “piyonları ezip geçmeden kaleleri, filleri, atları, veziri alamaz, şahı da mat edemeyiz”.3

2017 Ağustos ayında, Malazgirt Meydan Muharebesi’nin 946. Yıldönümü kutlamaları sırasında Anıt Meydan’da bir konuşma yapan Sayın Cumhurbaşkanımız, şu önemli açıklamalarda bulunmuştur:

Tıpkı 2023 gibi, tıpkı 2053 gibi, 2071’i de kendimize bir ufuk çizgisi, bir kızıl elma olarak belirledik…

Sultan Alparslan, Sultan Kılıçaslan Malazgirt’te kimlerle mücadele etmişse, Gazi Mustafa Kemal kimlerle mücadele ettiyse, bizde bu gün onlarla mücadele ediyoruz. Oyun aynı, hedef aynı. Sadece senaryo farklı, figüranlar farklı. Bu oyunda FETÖ bir piyondur; PKK, YPG, PYD bir piyondur; DEAŞ bir piyondur. Diğer terör örgütleri de hepsi gözünü vatanımıza dikmiş olan güçlerin kullandığı birer araçtır. Bizim mücadelemiz sadece araçlara değil onları kullananlara karşıdır.4

Görülebildiği gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İngiliz derin devletinin ve onun hain uygulamalarının farkındadır ve şu anda dünyada, İngiliz derin devletine açık yüreklilikle karşı duran yegane liderdir. Konu vatan savunması olduğundan, kişilerin siyasi görüşleri ne olursa olsun, Sayın Cumhurbaşkanımız’ın çabasının ve ilmi mücadelesinin desteklenmesi büyük bir önem taşımaktadır.

 

 1. “Erdoğan: Eskiden Lawrence vardı, şimdi…”, Takvim, 27 Mart 2017, http://www.takvim.com.tr/guncel/2017/03/27/erdogan-eskiden-lawrence-vardi-simdi
 2. “Tescilli Ali Kemaller”, Hürriyet, 4 Ocak 2017, http://www.hurriyet.com.tr/tescilli-ali-kemaller-40326892
 3. “Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Piyonları Ezip Geçmeden Kaleleri, Filleri, Atları, Veziri Alamaz, Şahı da…”, SonDakika, 15 Temmuz 2017, https://www.sondakika.com/haber/haber-cumhurbaskani-erdogan-piyonlari-ezip-gecmeden-9836530/
 4. “Sultan Alparslan Kimlerle Mücadele Etmişse, Biz de Onlarla Mücadele Ettik”, Haberler.com, 26 Ağustos 2017, https://www.haberler.com/sultan-alparslan-kimlerle-mucadele-etmisse-biz-de-9971538-haberi/

İngiliz Derin Devletini Gündem Yapan Yazar ve Aydınlar

İngiliz derin devleti ile ilgili önemli gerçekleri tüm delilleriyle deşifre etmemizin ve bu konuya ısrarla vurgu yapmamızın ardından, dünyada ve özellikle ülkemizde çok sayıda siyasetçi, yazar, aydın ve gazeteci, yazılarında ve söylemlerinde İngiliz derin devletine vurgu yapmaya başlamışlardır. Bu durum, ülke çapında ve dünya genelinde önemli bir uyanışın meydana geldiğini göstermekte ve yüzyıllardır gizlenen bu hain deccal yapılanmasının çok yakında tüm dünya çapında deşifre olacağını işaret etmektedir. Bu konuda çağrılarımıza kulak veren ve hassasiyet gösteren tüm siyasetçi ve yazarlara tebriklerimizi sunuyoruz.

 1. Bekir Hazar Takvim Gazetesi
 2. Ergun Diler Takvim Gazetesi
 3. Bülent Erandaç Takvim Gazetesi
 4. İlnur Çevik A Haber
 5. Mehmet Hakan Sağlam A Haber
 6. Kürşat Berkkan Biran TV
 7. Murat Zurnacı Biran TV
 8. Arif Arslan Biran TV
 9. Yalçın Doğan www.t24.com.tr
 10. Yıldıray Oğur Türkiye Gazetesi
 11. Necati Özfatura Türkiye Gazetesi
 12. Fuat Bol Türkiye Gazetesi
 13. Prof Dr. Ekrem B. Ekinci Türkiye Gazetesi
 14. Fuat Uğur Türkiye Gazetesi
 15. Salim Köklü Türkiye Gazetesi
 16. Kazım Kürşat Yücel Türkiye Gazetesi
 17. Halime Gürbüz Türkiye Gazetesi
 18. Osman Ünlü Türkiye Gazetesi
 19. Hikmet Köksal Türkiye Gazetesi
 20. M. Fatih Oruç Türkiye Gazetesi,
 21. İsmail Kapan Türkiye Gazetesi
 22. Ahmet Sağırlı Türkiye Gazetesi
 23. Ümit Zileli Sözcü Gazetesi
 24. Kurtuluş Tayiz Akşam Gazetesi
 25. Emin Pazarcı Akşam Gazetesi
 26. Kayahan Uygur Güneş Gazetesi
 27. Ömer Özkaya Güneş Gazetesi
 28. Mehmet Barlas Sabah Gazetesi
 29. Haşmet Babaoğlu Sabah Gazetesi
 30. Erhan Afyoncu Sabah Gazetesi
 31. Hilal Kaplan Sabah Gazetesi
 32. Fahrettin Altun Sabah Gazetesi
 33. Dilek Güngör Sabah Gazetesi
 34. Ersin Ramoğlu Sabah Gazetesi
 35. Yiğit Bulut Star Gazetesi
 36. Aziz Üstel Star Gazetesi
 37. Fadime Özkan Star Gazetesi
 38. Selahattin Çakırgil Star Gazetesi
 39. Fikret Bila Hürriyet Gazetesi
 40. Murat Bardakçı Habertürk Gazetesi
 41. Kadir Çöpdemir Metro FM
 42. Mehmet Sait Kılınç Aktüel Dergisi
 43. Yusuf Kaplan Yeni Şafak Gazetesi
 44. Kıymet Sezer Yeni Şafak Gazetesi
 45. Mahmud Erol Kılıç Yeni Şafak Gazetesi
 46. Yaşar Süngü Yeni Şafak Gazetesi
 47. İbrahim Karagül Yeni Şafak Gazetesi
 48. S. Seyfi Öğün Yeni Şafak Gazetesi
 49. Tamer Korkmaz Yeni Şafak Gazetesi
 50. Bülent Orakoğlu Yeni Şafak Gazetesi
 51. Faruk Aksoy Yeni Şafak Gazetesi
 52. Yaşar Süngü Yeni Şafak Gazetesi
 53. Selim Efe Erdem Yeni Şafak Gazetesi
 54. Salih Tuna Yeni Şafak Gazetesi
 55. Kemal Öztürk Yeni Şafak Gazetesi,
 56. Cemile Bayraktar Yeni Şafak Gazetesi
 57. Yalçın Çetinkaya Yeni Şafak Gazetesi
 58. Furkan Çalışkan Yeni Şafak Gazetesi
 59. Rasim Özdenören Yeni Şafak Gazetesi
 60. Abdullah Muratoğlu Yeni Şafak Gazetesi
 61. Ali Nur Kutlu Yeni Şafak Gazetesi
 62. Ayşe Böhürler Yeni Şafak Gazetesi
 63. Ömer Lekesiz Yeni Şafak Gazetesi
 64. Nedret Arsenel Yeni şafak gazetesi
 65. Elvan Alkaya Yeni Şafak Gazetesi
 66. Akif Emre Yeni Şafak Gazetesi
 67. Sabri Balaman Yeni Akit Gazetesi
 68. Hüseyin Öztürk Yeni Akit Gazetesi
 69. Mehtap Yılmaz Yeni Akit Gazetesi
 70. Latif Erdoğan Yeni Akit Gazetesi
 71. Yavuz Bahadıroğu Yeni Akit Gazetesi
 72. Abdullah Şanlıdağ Yeni Akit Gazetesi
 73. Kadir Demirel Yeni Akit Gazetesi
 74. Eyüp Kılıç Twitter
 75. Abdullah Çiftçi Twitter
 76. Ömer Turan Twitter
 77. Taha Ün Twitter
 78. Selcan Taşçı Yeniçağ Gazetesi
 79. Arslan Bulut Yeniçağ Gazetesi
 80. Arslan Tekin Yeniçağ Gazetesi
 81. Ahmet Takan Yeniçağ Gazetesi
 82. Batuhan Çolak Yeniçağ Gazetesi
 83. Burhan Ayeri Yeniçağ Gazetesi
 84. Turgay Polat Karar Gazetesi
 85. Mevlana İdris Karar Gazetesi
 86. Sami Bayraktar Karar Gazetesi
 87. Gökhan Yılmaz Diriliş Postası Gazetesi
 88. Erem Şentürk Diriliş Postası Gazetesi
 89. İsmail Yaşa Diriliş Postası Gazetesi
 90. Hasan Taşkın Diriliş postası Gazetesi
 91. Sabri İşbilen Diriliş Postası Gazetesi
 92. Serkan Üstüner Haber7.com
 93. Yaşar Okuyan Kanal 7 yorum
 94. Burhan Bozgeyik Milli Gazete
 95. Muhammet Demirci Milli Gazete
 96. Mehmet Şevket Eygi Milli Gazete
 97. Abdülkadir Özkan Milli Gazete
 98. Bahattin Elçi Milli Gazete
 99. Burhanettin Can Milli Gazete
 100. Mahmut Topbaş Milli Gazete
 101. Hüseyin Turan Yeni Mesaj Gazetesi
 102. Mehmet Emin Koç Yeni Mesaj Gazetesi
 103. Kamil Çakır Milat Gazetesi
 104. Ahmet Gürbüz Milat Gazetesi
 105. Ercan Ezgin Milat Gazetesi
 106. Galip İlhaner Milat Gazetesi
 107. Serdar Arseven Milat Gazetesi
 108. Ahmet Ay Milat Gazetesi
 109. Erdal Şimşek Milat Gazetesi
 110. Metin Boşnak Milat Gazetesi
 111. Nejat Özden Milat Gazetesi
 112. Nilgün Cerrahoğlu Cumhuriyet Gazetesi
 113. Soner Polat Aydınlık Gazetesi
 114. Şükrü Alnıaçık Ortadoğu Gazetesi
 115. Mehmet Çetin Yeni Asya Gazetesi
 116. Cevher İlhan Yeni Asya Gazetesi
 117. Ahmet Akgül Milli Çözüm Dergisi
 118. Mustafa S. Başer Internethaber
 119. Osman Diyadin www.internethaber.com
 120. Mehmet Ali Altındağ Uzay Haber Sitesi
 121. Cengiz Özakıncı Kanal B televizyonu
 122. Sinan Tavukçu Haber 10 Sitesi
 123. Fatih Tezcan Analiz Merkezi Sitesi
 124. Koray Kamacı İradehaber Sitesi
 125. Suat Zor www.gercektaraf.com
 126. İlber Oltaylı Hürriyet Gazetesi
 127. Gökhan Kahraman Twitter
 128. Ali Taşçı www.haber7.com
 129. Hakkı Öcal Milliyet Gazetesi
 130. Hasan Öztürk Yeni Şafak Gazetesi
 131. Ahmet Demirbaş Türkiye Gazetesi
 132. Hüseyin Yılmaz www.risalehaber.com
 133. Hasan Onat A.Ü. İlahiyat Fakültesi Anabilim Dalı Başkanı
 134. Mahmut Övür Sabah Gazetesi
 135. Nuri Elibol Türkiye gazetesi
 136. Siber Eraslan Star Gazetesi
 137. Sadi Somuncuoğlu Yeniçağ Gazetesi
 138. Harun Alanoğlu Diriliş Postası
 139. Mehmet Soysal Milliyet Gazetesi
 140. Akın Aydın Yeni Mesaj Gazetesi
 141. Nurettin Veren Yeni Akit Gazetesi
 142. Murat Zelan Yeni Şafak Gazetesi
 143. Can Kemal Özer Yenisöz Gazetesi
 144. Aydın Ünal Yeni Şafak Gazetesi
 145. Hasan Aksay Yeni Akit Gazetesi
 146. Seyit M. Deniz Milat Gazetesi
 147. Serdar Turgut Habertürk Gazetesi
 148. Sevil Nuriyeva Star Gazetesi
 149. Kerim Ülker Dünya Gazetesi
 150. Yusuf Karaca Yeni Mesaj Gazetesi
 151. İshak Beyazay Milli Gazete
 152. Adnan Öksüz Milli Gazete
 153. Latif Salihoğlu Yeni Asya Gazetesi
 154. Reşat Nuri Erol Milli Gazete
 155. Cevher İlhan Yeni Asya Gazetesi
 156. Rıza Zelyut Aydınlık Gazetesi
 157. Cihat Barış Diriliş Postası
 158. Cemalettin Hacıosmanoğlu Diriliş Postası
 159. Mustafa Kaya Milli Gazete
 160. Ayhan Kaya Milli Gazete
 161. Ahmet Haznedar Yeni Mesaj Gazetesi
 162. Cihat Tekin Yeni Mesaj Gazetesi
 163. Hüseyin Besli Akşam Gazetesi
 164. Fikri Atılbaz Ortadoğu Gazetesi
 165. Mehmet Eymür Eski İstihbaratçı
 166. Coşkun Başbuğ A haber – Emekli İstihbarat Komutanı
 167. İsmail Hakkı Pekin Eski Genelkurmay İstihbarat Başkanı ve Aydınlık Gazetesi Yazarı
 168. Lütfu Oflaz Star Gazetesi
 169. Muhammed Özkılınç Milat Gazetesi
 170. Alaattin Karaca Karar Gazetesi
 171. Hakkı Yalçın Takvim Gazetesi
 172. Serdar Tuncer Yeni Şafak Gazetesi
 173. M. Şebnem Oruç Yeni Şafak Gazetesi
 174. Yusuf Serçe Milat Gazetesi
 175. Hüseyin Gülerce Star Gazetesi
 176. Ayhan Gonca Akasyam Haber Sitesi
 177. Murat Cabas Yeni Mesaj Gazetesi
 178. Mustafa Önsel Araştırmacı Yazar
 179. Alastair Sloan Al Jazeera
 180. Nuh Albayrak Star Gazetesi
 181. Mustafa Çelik Yeni Akit Gazetesi
 182. İ. Hakkı Akkiraz Milli Gazete
 183. Mustafa Doğan Yeni Mesaj Gazetesi
 184. Eyüphan Kaya www.internethaber.com
 185. Hakan Albayrak Karar Gazetesi
 186. Fatma Tuncer Milli Gazete
 187. Kazım Güleçyüz Yeni Asya Gazetesi
 188. Burak Kıllıoğlu Milli Gazete
 189. Mehmet Soysal Milliyet Gazetesi
 190. Selahattin Gezer Milat Gazetesi
 191. Burak Karen Yeni Akit Gazetesi
 192. Ömer Söztutan Türkiye Gazetesi
 193. Halim Seçkin Doğru haber Gazetesi
 194. Metin Münir T24 Sitesi
 195. Orhan Karataş Ortadoğu Gazetesi
 196. Haydar Çakmak Yeniçağ Gazetesi
 197. Mustafa Aslan Yeni mesaj Gazetesi
 198. Muharrem Bayraktar Yeni Mesaj Gazetesi
 199. İsmet Özçelik Aydınlık Gazetesi
 200. Mehmet Soysal Milliyet Gazetesi
 201. Seyfettin Erol Milli Gazete
 202. Özay Şendir Milliyet Gazetesi
 203. Özdemir Nutku Aydınlık Gazetesi
 204. Şakir Tarım Milli Gazete
 205. Yusuf Girayalp Atan Milat Gazetesi
 206. Ali Üncü Yeni Bakış Gazetesi
 207. Kemal Sallı Önce Vatan Gazetesi
 208. Işık Kansu Cumhuriyet Gazetesi
 209. Ardan Zentürk Star Gazetesi
 210. İbrahim Pazan Önce vatan Gazetesi
 211. Ata Atun Önce Vatan Gazetesi
 212. Siyami Akyel Milli Gazete
 213. Şükrü Bulut Yeni Asya Gazetesi
 214. Mustafa Yürekli Haber 7 sitesi
 215. Elif Çakır Karar Gazetesi
 216. Nevzat Tarhan Risalehaber sitesi
 217. Faruk Beşer Yeni Şafak Gazetesi
 218. Abbas Güçlü Milliyet Gazetesi
 219. Taha Kılınç Yeni Şafak Gazetesi
 220. Tuncay Mollaveisoğlu Yeniçağ Gazetesi
 221. Sinan Meydan Sözcü Gazetesi
 222. İbrahim Evren TRT genel müdür yardımcısı
 223. Semih Taneri Yeni Akit Gazetesi
 224. Maryem Gayberi Sabah Gazetesi
 225. İdris Cevahir Milli Gazete
 226. Tunca Bengin Milliyet Gazetesi
 227. Hayrettin Karaman Yeni şafak Gazetesi
 228. Murat Çetin Diriliş Postası
 229. İrfan Atasoy Türkiye Gazetesi
 230. Kerem Çalışkan ODATV
 231. Hüseyin Vodinalı Aydınlık Gazetesi
 232. Ali Osman Aydın Yeni Akit Gazetesi
 233. Hidayet Karakuş Aydınlık Gazetesi
 234. Ferhat Dizdaroğlu Yeni Akit Gazetesi
 235. Hasan Bülent Kahraman Sabah Gazetesi
 236. Hacı Yakışıklı Yeni Akit gazetesi
 237. Ziya Polat Diriliş Postası
 238. Yılmaz Özdil Sözcü Gazetesi
 239. Hikmet Çetinkaya Cumhuriyet Gazetesi
 240. Ertem Şener Twitter
 241. Abdullah Şenaslan Diriliş Postası
 242. Selim Atalay Star Gazetesi
 243. Fatih Sevgili Diriliş Postası
 244. Nurullah Aydın Haberiniz Haber Sitesi
 245. Mevlut Uluğtekin Yılmaz Yeniçağ Gazetesi
 246. Orhan Pekçetin Diriliş Postası
 247. Ekrem Kızıltaş Takvim Gazetesi
 248. Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil Türkiye Gazetesi
 249. Şakir Tarım Milli Gazete
 250. Esfender Korkmaz Yeniçağ Gazetesi
 251. Soner Yalçın ODATV
 252. Sinan Burhan Yeni Akit Gazetesi
 253. Çağrı Erhan Türkiye Gazetesi
 254. Abdullah Şahindağ Yeni Akit Gazetesi
 255. Haydar Baş Yeni Mesaj Gazetesi
 256. Osman Atalay Yeni Akit Gazetesi
 257. Teyyar Tarcan Milat Gazetesi
 258. Emre Polat Yeni Mesaj Gazetesi
 259. Taha Kılınç Yeni Şafak Gazetesi
 260. Yavuz Aloğan Aydınlık Gazetesi
 261. Mehmet Yuva Aydınlık Gazetesi
 262. Koray Şerbetçi Yazar
 263. Müfit Yüksel Yeni Şafak Gazetesi
 264. Yusuf Hacıoğlu Akşam Gazetesi
 265. Özgür Mumcu Cumhuriyet
 266. Muzaffer Karahisar Yeni Asya Gazetesi
 267. Bora Bayraktar Yazar
 268. Behçet Canöz Milat Gazetesi
 269. Vehbi Kara Yeni Akit Gazetesi
 270. Ahmet Kekeç Star Gazetesi
 271. Ali Erkan Kavaklı Yeni Akit Gazetesi
 272. Şaban Teoman Duralı Yazar
 273. Anlatan Adam (müstear) Hürriyet
 274. Ufuk Coşkun Milat Gazetesi
 275. Cenap Şirin Milat Gazetesi
 276. Husamettin Aslan Milat Gazetesi
 277. Mustafa Kurdaş Milli Gazete
 278. Cihat Artan Milat Gazetesi
 279. Bilal Sanbur Milat Gazetesi
 280. Ali Kuzu Yazar
 281. Süleyman Özışık İnternethaber sitesi
 282. Muzaffer Kahraman Diriliş Postası

 

İngiliz Derin Devletini Gündem Yapan Siyasetçiler

 1. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
 2. Binali Yıldırım Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı
 3. Vladimir Putin Rusya Devlet Başkanı
 4. Devlet Bahçeli MHP Lideri
 5. Eren Erdem CHP Milletvekili
 6. Şamil Tayyar AK Parti Milletvekili
 7. Yasin Aktay AK Parti Milletvekili
 8. İlker Başbuğ Eski Genelkurmay Başkanı
 9. İgor Konaşenkov Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü
 10. Nikolay Starikov Rus Milletvekili
 11. Abdülaziz bin Habtour Yemen Başbakanı
 12. Ayetullah Ali Hamaney İran İslam Cumhuriyeti Dini Lideri
 13. Yalçın Topçu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı
 14. Vladimir Jirinovski Rusya Liberal Demokratik Parti Lideri
 15. Salman bin Abdülaziz el Suud Suudi Arabistan Kralı
 16. Burhan Kuzu AK Parti Milletvekili
 17. Craig Murray İngiliz Eski Büyükelçisi
 18. Maria Zaharova Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü
 19. Sergey Şoygu Rusya Savunma Bakanı
 20. Sean Spicer Beyaz Saray Basın Sözcüsü
 21. Vladimir Safronkov Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi
 22. Mahmut Abbas Filistin Lideri
 23. Roland Dumas Eski Fransa Dışişleri Bakanı

DİPNOTLAR:

561. Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Birlik ve Milli Egemenlik Üzerine Sözleri, TBMM, https://www.tbmm.gov.tr/kultursanat/me_ata_soz.htm
562. Ferit Celal Güven, Ülkü Dergisi, Cilt: XII, Sayı: 70, 1938, s. 314

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.